ÚVOD  >>  O PRODUKTECH  >>  Čištění pračky 

Čištění pračky

Chcete mít opravdu čisté a voňavé prádlo? Tak si v první řadě důkladně vyčistěte pračku. Běžným způsobem se zbavíte pouze vodního kamene, ale neodstraníte z vaší pračky usazené zbytky prášků, gelů a aviváží. Ty totiž obsahují spoustu plnidel a chemických přísad, které se v pračce usazují. Nejvíce krizové místo je kolem dvířek, kde se v záhybech gumy a pod ní, drží zbytky pracích prostředků a z nich se zde tvoří plísně - viz.foto.
Nejen chemické prací prostředky způsobují lidem alergie a ekzémy, ale i praní v pračce, kde se uvolňují do prádla nečistoty a plísně.

 

Když tuto gumu odhrnete - ale důkladně, nebojte se toho - a hrábnete do těchto míst třeba prstem zabaleným v kousku hadříku, tak se budete divit, co je to tam za černý mazlavý cosi, co velmi nepříjemně páchne (nové pračky se to samozřejmě netýká). Když toto nevyčistíte, a to opravdu pořádně, tak to máte při každém dalším praní ve vašem "čistém" prádle.

Je potřeba pračku vyčistit, a to nejlépe Mediem (koncentrátem), které čistí jak vodní kámen, tak i usazené zbytky prášků a gelů.


Co je potřeba ?

- použijte Medium (a nebo ocet, ale u něj pozor, je agresivní a ve vyšší koncentraci narušuje gumová těsnění),
- nalijte si koncentrát Media do láhve s pěnovým ventilem, kterým krásně dostanete Medium, kam potřebujete,
- nastříkejte koncentrát do šuplíku a všude kolem, kam se dostanete,
- vyčistěte a vystříkejte odtokový filtr a stříkněte kam to jen jde,
- nastříkejte gumu kolem dvířek (hlavní původce bakterií a plísní) a vše nechejte min. 1 hod působit.

Po cca hodině mechanicky dočistěte šuplík. Filtr se pak vypouštěním propláchne sám. S čištěním gumy kolem dvířek si dejte větší práci, protože tam toho bývá fakt hodně, tak ať vás to pak netrápí.

Pak dejte 2 odměrky (40ml) koncentrátu Media (dávka na pračku na 5kg prádla), pračku nastavte na 90°C na nejdelší program a nechejte projet (bez prádla). Když toto zopakujete 2-4x do roka (podle tvrdosti vody), budete mít pračku stále čistou a voňavouAle jak často čistit, to už poznáte sami. Kdo Medium znáte, tak víte, jak nádherně pak pračka voní.

Pokud používáte na praní prací program Permon, který neobsahuje žádná plnidla, ani agresivní přísady, tak toto čištění není potřeba často opakovat, protože Permon pračku nezanáší, naopak ji čistí.

Podle informací výrobce je právě používání klasických prášků a gelů největším původcem různých alergií a ekzémů. Prášky i gely zůstávají v prádle a při zpocení se dostávají do těla, takže Permon je nejdůležitějším výrobkem při jejich léčení.

Doporučené dávkování PERMONU

TOPlist
Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tu pro vás
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo