ÚVOD  >>  Pár slov o nás

Pár slov o nás

Stránky „Zdravá domácnost“ vznikly na jaře 2015 na podporu Projektu srdce firmy Missiva a jako stálá podpora rozrůstajících se členů klubu spotřebitelů Club 21, kteří hledají různé informace - tak jako jsme je hledali my, když jsme se tomuto tématu začali věnovat. Informace zde stále doplňujeme, abyste je měli po ruce, kdykoliv je potřebujete.
Naším cílem je seznámit vás s informacemi, které jsou velmi důležité pro vaše zdraví i zdraví přírody. Působí na nás všechny spousta škodlivých vlivů, tak je jen na vás, abyste aspoň to, co můžete ovlivnit, snížili a omezili na minimum a zbytečně si neubližovali.

Vše začalo v červnu roku 2013, kdy nám naše milá sestřenka firmu Missiva doporučila. Má 3 malé děti a také hledala něco, co by jim neublížilo, když mamince pomáhají při úklidu. Missivu si zamilovala a předala své zkušenosti dál. Nebýt její vstřícnosti, pravděpodobně bychom se k těmto informacím nikdy nedostali. Začali jsme v naší domácnosti také používat ekologické prostředky na praní, úklid, na nádobí a bylinné přípravky pro své tělo. Asi po roce přišlo úžasné poznání, že se nám lepší různé zdravotní problémy a že můžeme téměř zapomenout na prášky na bolest a jiné prostředky.
Již dávno jsme si uvědomovali, že klasické chemické přípravky nejsou moc fajn pro přírodu, když je tam vypouštíme, ale že jsou tak agresivní a škodlivé i pro naše zdraví, nám předtím vůbec nedocházelo. Nikdo nám to nikdy neřekl !  Všude se píše „dermatologicky testováno - neškodné pro zdraví“, ale podle toho, jak se rozrůstají různé alergie, o tom dost pochybujeme.

Proto jsme se rozhodli, že si tyto získané poznatky a informace také nenecháme pro sebe a zapojíme se do Projektu srdce firmy Missiva a předáme je dál, abyste se i vy dozvěděli, co vám v životě škodí a co byste mohli změnit, aby vám bylo líp. Je to úžasný pocit, když za námi po čase přijde maminka se šťastnýma očima, že když přestala používat chemické prostředky na praní a začala prát v Permonu, jejímu chlapečkovi zmizel ekzém a nebo další maminka, že její holčičce se zklidňuje alergie a už se nedusí. To si člověk pak uvědomí, jak obrovský smysl má toto naše konání, když se vám tyto informace dostanou.

Snažíme se vám vycházet vstříc, aby vám byl tento web k užitku. Takže pokud budete mít nějaké nápady, zkušenosti, tipy a připomínky, napište nám nebo využijte rubriku Diskuze, zkušenosti , kde jsou zkušenosti naše a našich přátel, tak se přidejte.

***** ***** ***** ***** ***** ***** *****

Z celé té obrovské hromady nabídek, které jsou kolem nás, jsme si vybrali právě firmu Missiva, jejíž produkty nám nejvíce vyhovují, jak kvalitou, tak i cenou. Firemní stránky a objednávkový systém jsou též přehledné a jednoduché a názvy výrobků kolikrát napovídají jejich použití, takže zapamatování, který se na co používá, je velmi jednoduché a intuitivní. Práce s těmito přírodními přípravky je daleko příjemnější, vše jemně voní, neničí ruce a nedýcháme agresivní výpary. Povrchy čistí kolikrát lépe a dokonce vyjdou levněji, než běžná drogerie. Jsou to totiž koncentráty a tedy se nepřepravuje zbytečně voda, které si doma napustíme kolik potřebujeme.
Postupně, jak jsme převáděli naši domácnost na ekologickou, jsme zjišťovali, že manželovi zmizela vyrážka a přestal mít zažívací potíže, mně přestala svědit kůže, zmizelo každodenní ranní kýchání a ucpaný nos, a ruce jsme přestali mít od úklidu rozpraskané. Proto jsme se tomuto tématu začali věnovat a zabývat se vlivem klasických pracích prostředků a saponátů na naše zdraví. Je kolem nás už tolik různých alergií a ekzémů, že s tím musíme něco dělat a zajímat se, co je špatně. Sami od sebe tyto problémy nevznikly a sami od sebe ani nezmizí.

Hodně lidí si ani neuvědomuje, jak jim spousta věcí škodí a ubližuje a že toto mohou změnit. Nás by dříve taky nenapadlo, že ty naše problémy mohou být z prášků na praní. Vždyť když si vypereme prádlo, tak je přece čisté, že?! Ale ono je zatím plné voňavé chemie, která se nám vstřebává do celého těla a pomaloučku ten náš organizmus otravuje. Nebo že zažívací potíže mohou být z klasických saponátů, kterými si umyjeme nádobí. Saponát se totiž nedá z nádobí dokonale opláchnout, s každým jídlem se uvolňuje a my ho pak vlastně sníme. Tělo nám toto zanesení organizmu agresivní chemií dává najevo právě těmi alergiemi a různými dalšími problémy. Pak se v pozdějším věku divíme, proč máme ty či ony potíže. Je v dnešní době spoustu věcí, které nám škodí, tak je potřeba aspoň to, co je v našich silách, snížit na minimum.

Naším cílem je informovat vás a ukázat vám tu úžasnou a výhodnou možnost nákupu přes internet přímo od výrobce těchto ekologických, kvalitních a levných produktů na úklid, praní, očistu těla - do svých domácností, do škol, školek, domovů, nemocnic a všech dalších institucí , místo chemických a zdraví škodlivých saponátů, prášků, gelů, kyselin či louhů.
Stejně někde nakupujete (stále perete, uklízíte a myjete se), tak nakupujte tam, kde to má smysl !  Neničte si své zdraví používáním agresivní chemie a nevydávejte zbytečně svoje peníze za velkosklady, dopravu, překupníky, prodavače, regálné v supermarketech a předražené reklamy, když můžete používat přírodní a kvalitní věci přímo od výrobce a ještě k tomu ušetřit ! 

Jsme moc šťastní, že tyto produkty máme a každý den používáme - a vy můžete taky !

TOPlist
Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tu pro vás
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo