ÚVOD  >>  O PRODUKTECH  >>  Potraviny z přírody

Potraviny z přírody

Firma Missiva vyrábí i potravinové doplňky, které jsou vynikající pro prevenci civilizačních chorob, ale jsou i na pozvolné zlepšování již vzniklých problémů. Hlavními produkty pro udržení zdraví a vitality jsou Vitatonic, Fytotonic a Energoton.
Můžete se podívat na internetové stránky
MUDr. Karla Erbena , který pro Missivu vyvinul právě Vitatonic na snížení homocysteinu. Krásně tam popisuje, co homocystein je a jak nám škodí (infarkty, mozkové mrtvice, vysoký tlak, cukrovka, cholesterol, rakovina…)… a taky proč se o něm nemluví. Snížením homocysteinu se člověk opravdu léčí.

Velmi zdravé pro náš organizmus je i Lněné semínko a z něj za studena lisovaný Lněný olej, který obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9 a to v optimálním poměru. Firma Missiva ho lisuje vždy čerstvý, nekonzervovaný, takže jeho trvanlivost je pouze 2 měsíce. Konzervační látky hodně snižují kvalitu olejů, takže je firma nepoužívá. Více informací - viz. odkaz dole v textu.

viz. Recepty na pomazánky ze lněného oleje.

Dalším skvělým olejem je Olej z černuchy seté (černý kmín), který má velké množství vitamínu K, kyseliny listové a spoustu dalších prvků potřebných pro náš organizmus. Více informací viz. odkaz dole v textu.

Pak je ještě v nabídce Citrónová tráva, která má antivirové, antibakteriální, antioxidační a antimykotické účinky a skvěle pročišťuje organizmus. Pravidelné dlouhodobé pití odstraňuje i zubní kámen, čistí zanesené ledviny, cévy, klouby… 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lněný olej

Více informací v tomto článku, ze kterého je tento úryvek :

Nejbohatším zdrojem tuků typu Omega-3 jsou droboučká semínka lnu. Po dalším výzkumu Dr.Johanna Budwig dospěla k otřesnému závěru, že příčinou obrovské většiny současných chronických onemocnění je nesprávný způsob hromadného zpracovávání potravin a olejů a jejich mizerná výživná hodnota, stejně tak jako celosvětové užívání nebezpečných pesticidů, které kontaminují potravu a eliminují elektrony, které jsou v ní obsaženy. Na základě těchto pozorování začala Dr.Budwig léčit své pacienty podáváním stravy, již tvoří kombinace vysoce kvalitního lněného oleje bohatého na tuky Omega-3 a tvarohu nebo jogurtu, obsahujícího velmi kvalitní bílkovinu. Důvod k mísení oleje s proteiny spočívá v tom, že jejich kombinace s olejem umožňuje rozpouštění tuku ve vodě, takže je tělem absorbován rychleji. Takto upravený může prostoupit i do nejmenších kapilár, rozpustit jakýkoli nevhodný tuk a pročistit žíly a tepny. To mimo jiné posiluje srdce, likviduje tumory a léčí artritidu. Zní to možná poněkud přehnaně, ale je to opravdu funkční.
Avšak pouze lněný olej chráněný před teplem a oxidací, vyvolanou kyslíkem a světlem, se ukázal jako dostatečně neporušený, aby skutečně prospíval lidskému zdraví. Nesprávně získávané a skladované oleje rychle žluknou, a pak lidskému zdraví naopak škodí. …

 

Kmínový olej

Více informací v tomto článku, umístěného na stránkách výrobce Missiva (odkaz zatím mimo provoz) :
(klikněte na: Olej z černého kmínu a na zkušenosti vlevo)

Právě díky svému jedinečnému složení patří olej z černého kmínu mezi nejsilnější prostředky posilující imunitu. Vzhledem k vysokému obsahu kyseliny listové, vápníku a železa se jedná o vhodný doplněk stravy také pro těhotné a kojící ženy. Nehledě na to, že konzumace oleje příznivě ovlivňuje tvorbu mateřského mléka. Olej z černého kmínu také přispívá ke snižování krevního tlaku, čímž pomáhá předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
Olej z černého kmínu však nepomáhá pouze v boji s běžnými zdravotními neduhy, jako je migréna, zažívací obtíže (především nadýmání a zácpa), kašel, anebo menstruační bolesti, ale dokáže pomáhat léčit i tak závažné nemoci, jako je rakovina nebo cukrovka. …

 

TOPlist
Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tu pro vás
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo