DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

www.zdravadomacnost.eu

ÚVOD  >>  O PRODUKTECH, NÁVODY  >>  Jak na vodní kámen

Jak na vodní kámen

Dělali jsme si pokus, jak až moc zanesený může být povrch vodním kamenem, aby si s tím Medium poradilo. Nechali jsme baterie v koupelně cca 2 měsíce bez údržby, aby kámen pěkně narostl. Vypadaly už tak, že jsem měla pomalu strach, že to z nich úplně nedostanu.

Jelikož máme u nás tvrdou vodu, tak jsem raději použila Medium naředěné jen 1:3. Nastříkala jsem pěnu na baterie a nechala Medium působit cca 0,5 hodiny. Občas jsem přišla pěnu na baterie natáhnout zpět, protože vždy trochu stekla. Po 30 minutách jsem se pustila do čištění. Celé baterie jsem vzala houbičkou a záhyby starým kartáčkem na zuby. Byla jsem překvapená, že jsem to ani nemusela moc drhnout, šlo to lehce a dokonce jsem čištění nemusela opakovat. Na baterii u vany troška zbyla, ale ta pustila při dalším čištění.

Nemusela jsem ani pracovat v rukavicích, protože Medium neobsahuje žádné agresivní složky. Je na bázi kyseliny citrónové, takže vám ani bateriím nic neudělá.

Dřív, když jsem používala prostředky z drogerie, tak jsem jednou zapomněla je jít zavčas opláchnout a odskákaly to nerezové kroužky na zdi u vanové baterie. Začaly se pěkně odlupovat. Tohle se s Mediem stát nikdy nemůže!

Tento pokus krásně ukazuje, jak jsou kvalitní ekologické prostředky daleko účinnější a přitom šetrnější, než agresivní chemie.

aktualizováno: 01.08.2021 15:36:54