DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

www.zdravadomacnost.eu

ÚVOD  >>  Pár slov o nás

Pár slov o nás

Vše začalo v červnu roku 2013, kdy nám naše milá sestřenka doporučila firmu Missiva a jejich příjemné kvalitní výrobky. Má 3 malé děti a tak hledala něco, co by jim neublížilo, když mamince pomáhají při úklidu. Missivu si zamilovala a předala své zkušenosti dál. Nebýt její vstřícnosti, pravděpodobně bychom se k těmto informacím nikdy nedostali. Začali jsme v naší domácnosti také používat ekologické prostředky na praní, úklid, na nádobí a bylinné přípravky pro své tělo.

Již dávno jsme si uvědomovali, že klasické prostředky z drogerie nejsou moc fajn pro přírodu, když je tam vypouštíme, ale že jsou tak agresivní a škodlivé i pro naše zdraví, nám předtím vůbec nedocházelo. Všude se píše „dermatologicky testováno - neškodné pro zdraví“, ale podle toho, jak se rozrůstají různé alergie, o tom dost pochybujeme. Je toho kolem nás už tolik, že je tu asi něco špatně. Sami od sebe tyto problémy nevznikly a sami od sebe ani nezmizí.

Postupně, jak jsme převáděli naši domácnost na ekologickou, jsme zjišťovali, že manželovi zmizela vyrážka a přestal mít zažívací potíže, mně přestala svědit kůže, zmizelo každodenní ranní kýchání a ucpaný nos. Nás by dříve vůbec nenapadlo, že tyto problémy mohou být z prášků na praní. Vždyť když si vypereme prádlo, tak je přece čisté, že?! Ale ono je zatím plné voňavé chemie, která se nám vstřebává do celého těla a pomaloučku ten náš organizmus otravuje.

Nebo že zažívací potíže mohou být z klasických saponátů, kterými si umyjeme nádobí. Saponát obsahuje ropné deriváty a nedá se z nádobí dokonale opláchnout. S každým jídlem se jeho zbytky uvolňují a my ho pak vlastně sníme.

Proto jsme se rozhodli, že si tyto získané poznatky a informace také nenecháme pro sebe a zapojíme se do Projektu srdce firmy Missiva a předáme je dál, abyste se i vy dozvěděli, co vám v životě škodí a co byste mohli změnit, aby vám bylo líp.
Je to úžasný pocit, když za námi po čase přijde maminka se šťastnýma očima, že když přestala používat chemické prostředky na praní a začala prát v Permonu, jejímu chlapečkovi zmizel ekzém a nebo další maminka, že její holčičce se zklidňuje alergie a už se nedusí. To jsme si pak plně uvědomili, jaký to má obrovský smysl, když se k lidem tyto informace dostanou.

Stránky „Zdravá domácnost“ jsme založili na jaře 2015 na podporu Projektu srdce firmy Missiva a jako stálou podporu naší spotřebitelské skupiny Clubu 21. Naším cílem je seznámit co nejvíce lidí s informacemi, které jsou velmi důležité pro zdraví člověka i zdraví přírody. Působí na nás všechny spousta škodlivých vlivů, některé ovlivníme, jiné zase ne. Tak je jen na nás samotných, co s tím uděláme. Jestli zkusíme snížit a omezit na minimum aspoň to, co ovlivnit můžeme a zbytečně si neubližovali.

Snažíme se, aby byl pro vás tento web k užitku. Takže pokud budete mít nějaké nápady, zkušenosti, tipy a připomínky, napište nám prosím a nebo rovnou využijte rubriku Diskuze, zkušenosti, kde jsou zkušenosti naše a našich přátel. Tak můžete téma přidat nebo něco nového napsat k tématům, která tam již jsou. Těšíme se na vaše názory.

aktualizováno: 01.08.2021 15:36:54