DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

www.zdravadomacnost.eu

ÚVOD  >>  ODKAZY A ČLÁNKY  >>  Síťový marketing v běžném životě

Síťový marketing v běžném životě

Síťový marketing, ať chcete nebo nechcete, je stále kolem vás. Spoustu lidí mu však nerozumí a proto se ho bojí. Kdykoliv koupíte něco super, necháte si to pro sebe nebo o tom řeknete kamarádům? Bojíte se jim o tom říct? Nebo se bojíte, že vám za to někdo zaplatí? Je to docela zvláštní, ale toho se také někteří bojí, že by získali peníze za to, že si kamarád na jejich doporučení nakoupí. Ale když si nakoupí na jejich doporučení v běžném obchodě, tak to jim nevadí, že na tom obchod vydělá?

Když byste se měli rozhodnout, komu dáte raději své peníze? Manažerům a majitelům obchodů a za reklamu? Nebo raději dáte část těchto peněz kamarádce, která vám doporučila skvělý výrobek, a ta druhá část peněz by zůstala vám?

Jaké máte vy zkušenosti? Setkali jste se již s někým, kdo vám díky svým kladným zkušenostem touto cestou doporučoval nějaké výrobky nebo služby? Co jste si o něm mysleli? A věřili jste mu, co vám říkal? A reklamě v médiích věříte?

Tady je zádrhel odmítnutí těchto nabídek. Lidé tento systém většinou hodnotí podle toho, co se doslechli, nebo si ho pletou s prodejem po telefonu a nebo s podomním prodejem. Také jste se někteří setkali s podvodnými systémy, kterých tu v devadesátých letech 20.stol. bylo spoustu. Byla to různá letadla a pyramidové hry. Zde nikdy nebyl hodnotný produkt ani služba. S čím se zde lidé pouze setkávali, tak to byly vysoké vstupní poplatky, předražené zboží pochybné kvality a nucení k pravidelným odběrům něčeho, co vlastně ani nepotřebují. Většinou o své peníze přišli a odnesli si zklamání a poznamenání na celý život.

Dnes je již většina firem seriózních a je jich stále více (Avon, Oriflame, Mary Kay, Dedra, Eurona a spousta dalších, stovky firem na celém světě... a naše milá Missiva), protože pochopili, že tímto systémem se lépe přiblíží k zákazníkovi, k jeho potřebám, lépe ho mohou informovat, pomoci, vyjít mu vstříc a efektivněji využít finanční prostředky pro vývoj a výrobu a dokonce svým zákazníkům zpětně zaplatit, což v běžném obchodě nelze.

Takže to chce, si o tomto systému něco zjistit a pokusit se ho pochopit! Pak vás nikdo nebude moci napálit ani podvést, protože budete informovaní a poznáte okamžitě, jestli je to férová nabídka nebo ne. Můžete se takto dostat k naprosto skvělým výrobkům, které v žádném běžném obchodě nikdy nenajdete.
V červnu 2013 jsme se čistě náhodou díky němu dostali k výrobkům, které jsou kvalitní, vysoce účinné, za skvělé ceny a přitom takové, které každý den a každý z nás potřebujeme. Takže nemusíme kupovat něco, co nechceme nebo něco, co běžně nepotřebujeme, ani něco, za co bychom vydávali více peněz, než za obdobné zboží v obchodě.

Rozdíl mezi letadlem, pyramidovou hrou a síťovým marketingem:

Letadlo a pyramidová hra:
- platí svým lidem velké částky za získání nového člena,
- požadují po tomto novém členu vysoký vstupní poplatek,
- má povinnost pravidelných odběrů předem určeného zboží,
- a nebo tam žádné zboží ani není, systém funguje pouze na získávání nových členů,
- člen na svoje otázky dostává vyhýbavé a nejasné odpovědi,
- dostává odměny za získání nových lidí.

Síťový marketing:
- neplatí svým lidem za získání nového člena,
- nový člen platí pouze symbolický členský příspěvek, který mu zajistí slevy a výhody,
- nakupuje si produkty kvalitní a za srovnatelné ceny s běžným obchodem,
- nakupuje si jen to, co potřebuje a kdy to potřebuje,
- pokud potřebuje radu nebo pomoc, vždy ji dostane,
- dostává odměny pouze ze skutečného obratu kvalitního zboží.

Takže u poctivě fungujícího síťového marketingu se nikdy nemůže stát, že by byl někdo poškozen nebo podveden. Je to navíc skvělá příležitost pro spoustu lidí, kteří hledají možnost, jak získat:
- buď jen pár tisíc za to, že občas doporučí svoji dobrou zkušenost,
- nebo být soběstačný a získat opravdu slušné peníze za svoji práci, a to bez počátečních vysokých investic, jako je tomu třeba u klasického podnikání.

Klasická firma nebo instituce a pyramida

Když si vezmete třeba klasickou firmu - to je ukázková pyramida, pevná a neměnná. Platí to tak i v politice, v církevních istitucích, ve zdravotnictví...
Takže u běžné firmy je vrchol pyramidy - generální ředitel, pod ním ředitelé jednotlivých úseků, pod každým z nich řadoví vedoucí a nakonec dno pyramidy - spousta obyčejných zaměstnanců. Přesně daná struktura. Když se zamyslíte nad tímto systémem, tak každý, kdo je o pozici níž, musí dělat to, co mu přidělí jeho nadřízený. Ve většině případů je téměř nemyslitelné, aby třeba řadový vedoucí něco přikazoval svému řediteli nebo dokonce dělník říkal svému vedoucímu, co a jak má dělat. A ještě jedna taková maličkost, myslíte si, že se třeba takový dělník u soustruhu vyšplhá někdy na pozici generálního ředitele? Neříkáme, že se to stát nemůže, jsou i vyjímky, ale je to více než nepravděpodobné. Musel by být opravdu schopný, cílevědomý a vytrvalý. Nedostal by se tam hned, ale třeba za 10-20 let. Ale pouze na úkor stávajícího ředitele, dva tam být nemohou.
Nebo už se vám v normálním zaměstnání stalo, že by za vámi přišel váš ředitel a řekl vám, že se velice těší na okamžik, kdy budete na jeho místě? Že vám to moc přeje a že vám bude pomáhat, abyste byli co nejdříve na jeho místě? A řekl vám také, že vás za to odmění?
V síťovém marketingu je tento postup právě to, co ho odlišuje od běžného zaměstnání nebo podnikání.

Svoboda

V síťovém marketingu máte absolutní svobodu, ale s tím spojenou i osobní zodpovědnost. Postupně se vypracujete na vyšší pozice, ale nikdo vám nic nenařizuje a nikdo vám nikdy nebude nadávat, že nepracujete. Je to pouze na vás, jak si vše zorganizujete. Kdy budete pracovat, kolik své činnosti budete věnovat času a jak velké chcete provize. Nemáte žádného vedoucího, který vám přiděluje práci. Jsou tu jen lidi, kteří již něco dokázali, kteří už někam postoupili a ti vám vždy poradí, když je o to požádáte. Učíme se jeden od druhého, vůbec nezáleží na tom, kdo je „nahoře“ a kdo „dole“, každý člověk je přínosem pro celou společnost. I ti tzv. nahoře pozorně poslouchají, co celá jejich skupina chce a co potřebuje.

Živý organizmus

Síťový marketing je takový živý rostoucí organizmus, který má určitý vrchol - toho, kdo výrobky vyrábí a vše u něj začalo - pevný bod, bez kterého by to nefungovalo a tito lidé si zaslouží nejvyšší uznání a ohodnocení. Pak je tu síť spotřebitelů, která stále roste - stále se rozvíjí. Všichni z toho pak mají obrovský užitek. Tito lidé jsou velmi důležití, bez nich by to také nefungovalo, takže jsou za to i náležitě ohodnoceni. Nezáleží, kdy se rozhodnete pro tuto činnost, záleží hlavně na tom, jak často se tomu věnujete a na vaší vytrvalosti. Určitě se nemůžete srovnávat s těmi, kdo byli na začátku mezi prvními, kteří již pracují třeba 10 let. Když budete pracovat těch 10 let stejně dobře, tak budete tam, kde jsou oni dnes. To oni už budou pracovat 20 let, takže budou samozřejmě zase dál. Kdo začíná, nemůže chtít stejně, jako ten, co už pracuje dlouho. Když nastoupíte po škole do zaměstnání, také nedostanete hned plat generálního ředitele. Je to stálý postup, který nemá konce. Je to jako živý strom, který roste, košatí se a sílí.

Když se vrátíme k tomu generálnímu řediteli, kterého se podařilo šikovnému soustružníkovi sesadit, tak zde nikoho odnikud nesesadíte. Vy můžete mít dokonce větší spotřebitelskou skupinu, než ten člověk, který má před vámi náskok 10 let, takže se můžete dostat i k vyšším odměnám, než má on. Nikdy ho však z jeho pozice nesesadíte, on bude mít odměnu takovou, jakou si zaslouží.

Systém odměňování

Jsou různé způsoby odměňování a je na internetu několik článků na toto téma. Každá firma si volí svůj systém, ale vždy je to alternativa a nebo kombinace systémů již zavedených.

Ten který jsme poznali my, je jasný, jednoduchý a spravedlivý. Odměna se počítá podle obratu vaší obchodní skupiny a každý člen má nárok na svoji odměnu. Každý dostává za své nákupy a obrat své skupiny body a podle toho i provizi. Vždy se ale začíná s vyplácením od nejnižších pozic, podle toho, jaké kdo má zásluhy. Může se tak stát, že i když ten "výš" je na vyšší bodové a procentní provizi, tak bude mít míň, než člověk o dvě tři úrovně níž. Stává se to proto, že ten výš pracuje méně nebo tento systém nepochopil správně a myslí si, že ti pod ním na něj vydělají. Ale brzy zjišťuje, že takto to ve spravedlivém systému nefunguje. Takže pak mu nezbývá, než začít něco dělat nebo se spokojit s malou odměnou.

Zde se neplatí žádné peníze za získaného člena, ale pouze za obrat, který vy a vaše obchodní skupina firmě uděláte. Takže musí být dobrý výrobek, aby byl o něj zájem a aby se kupoval stále, jinak to příliš nefunguje. Špatný výrobek nebo výrobek použitelný po mnoho let, nejsou moc dobrá volba. Nejlepší jsou kvalitní výrobky každodenní spotřeby (úklid, praní, koupání, běžná kosmetika, zdravé potraviny, potravinové doplňky…), které nutně potřebuje každý člověk.

Finanční stránka

Když se na to podíváte z té finanční stránky, tak v klasickém zaměstnání dostáváte určitý plat, který vám sice roste, ale pomaličku, po pár stovkách. A že byste si nějak výrazně polepšili a svůj plat třeba zdvojnásobili, ztrojnásobili..., tak to se pravděpodobně nikdy nestane.

U síťového marketingu sice začínáte s pár stovkami, ale když pracujete, vaše příjmy stále rostou a to dost výrazně, takže opravdu záleží, jak se své činnosti věnujete. V zaměstnání se můžete snažit jak chcete, ale stejně vám plat o větší částku nezvednou. A když nepracujete, tak vás vyhodí.
V síťovém marketingu se za určitou dobu dostáváte na pozici, kdy vám náleží doživotní renta, ale zase je její výše závislá od obratu vašich spotřebitelských skupin.

Zkušenosti a doporučení

Nás na síťovém marketingu fascinuje to poznání, že člověk vlastně dostává provizi za to, co již celý život dělal, ale zadarmo. Je to jako když jdete do kina na skvělý film a doporučíte ho kamarádům. Ale dá vám provozovatel kina odměnu za to, že na film přišli i vaši kamarádi? Nebo narazíte na výborné řeznictví a pošlete tam známé. Podělí se s vámi řezník o zisk, který jste mu všichni udělali? Můžete ho doporučovat neustále, ale v balíku bude on, ne vy.

Síťový marketing je na tomto postaven. Výrobní firma všem svým věrným zákazníkům za toto doporučení zaplatí - místo nákladných reklam, supermarketů, velkoskladů... Čím více lidí seznámíte s výrobky, vysvětlíte jim jejich použití, jejich skvělé vlastnosti a jak tento systém využít a oni se pak podělí s dalšími a ti s dalšími, zajistíte firmě vyšší prodej výrobků a ona vás za to podle výše obratu odmění.

Jak se tedy větví síť spotřebitelů, tak se také lidi dělí o informovanost vždy těm nových členům ve své síti či skupině a rozdělí se tak i spravedlivě odměny za odvedenou práci. Dovedete si představit, jak by to vypadalo, kdyby se třeba o milion zákazníků starala výrobní firma? Museli by si zřídit obchodní oddělení, zaplatit mediální kampaň, reklamu, velkoobchody - víte, jak je to drahá záležitost? Za ty roky, co se systém obchodů zavedl, aby si lidé mohli nakoupit vše na jednom místě a nemuseli jezdit od pekaře přes řezníka, mlékárnu, švadlenu, obuvníka..., se to tak "zdokonalilo" a vydává se na to tolik peněz, že hodnota výrobku se v tom kolikrát úplně ztrácí.

Daleko efektivnější je nakoupit si přímo u výrobce, který používá k prodeji svých výrobků právě síťový marketing, a ne běžného maloobchodu. A pokud jste s výrobky a systémem odměn spokojeni, doporučíte svoji dobrou zkušenost s těmito výrobky a výrobce rozhodně raději zaplatí vám, protože jejich výrobky doopravdy používáte.

Když třeba vidíte reklamu v televizi na nějaký výrobek a kamarád vám řekne, že vyzkoušel něco jiného, co líp funguje a co mu pomohlo - co si vyberete?

Cíle, možnosti a spolupráce

My jsme se v roce 2013 zapojili do Projektu srdce firmy Missiva a předáváme dál tuto úžasnou příležitost s produkty, která opravdu stojí za to. Naším cílem je ukázat lidem, že mají i tuto jinou možnost. Stejně všichni tento typ výrobků nakupujeme, tak proč nenakupovat tam, kde to má smysl? Všichni stále uklízíme, pereme, myjeme se…, tak proč toho nevyužít?

A kdybyste se časem rozhodli, že budete tyto výrobky pouze používat a nebudete tvořit spotřebitelskou síť, nebude vás to bavit, tak v každém případě aspoň ušetříte za své nákupy a jako bonus si zlepšíte své zdraví.

Pokud se rozhodnete založit si vlastní podnikání s těmito skvělými produkty, vždy budete mít podporu naši i celého týmu a kdykoliv byste něco potřebovali, můžete se na nás obrátit. Pokud nebudeme znát odpověď my, pomohou lidé, kteří jsou již v systému déle a mají více zkušeností. Když je potřeba, tak pomohou a poradí i majitelé firmy. To je obrovská výhoda toho, že firma vznikla v České republice, svoje produkty si sami vyrábí a podle vlastních receptur.

A platí zde zlaté pravidlo, že když se bude dařit vám, bude se dařit i nám a firmě Missiva. Takže nám všem záleží na tom, aby se vám dařilo co nejlépe !!!

Znáte jiný tip činnosti, kde by si lidé pomáhali k růstu a vyšším ziskům? V běžném obchodě je obrovská konkurence. Nebo když byste podnikali, těžko vám konkurence bude pomáhat, aby se vám dařilo, spíš se vás bude chtít co nejdřív zbavit.

Závěrem

Co říct závěrem? Není nic jednoduššího, než si prostě začít nakupovat třeba u Missivy, místo z obchodu a výrobky si vyzkoušet, jestli byste jimi dokázali nahradit tu běžnou drogerii. Když zjistíte, že jsou kvalitní a splňují vaše požadavky a potřeby, tak si řeknete - mohly by se líbit i kamarádům, mohly by jim ušetřit pár korun, mohly by jim chránit zdraví, když by nemuseli používat ty chemické z obchodu a mohl by je zaujmout i celý systém, který by jim také přinášel peníze.

Brzy tak zjistíte, že když nabízíte lidem tuto skvělou příležitost a k tomu kvalitní výrobky, tak spoustě lidem pomáháte od zdravotních či finančních problémů, což je kolikrát větší odměna, než získané peníze. Když všichni něco děláme s radostí, nadšením a s láskou, tak nejen že pomáháme sobě, ale spoustě lidí kolem nás a navíc poznáváme úžasné nové přátele, které bychom jinak nikdy nepoznali.

Věříme, že vás naše poznatky a povídání zaujaly a že vám budou k užitku při rozhodování.
Pokud vám můžeme doporučit - zkuste to - můžete jen získat.

aktualizováno: 01.08.2021 15:36:54