www.zdravadomacnost.eu

ÚVOD  >>  ODKAZY A ČLÁNKY  >>  Spolehlivě ke zdraví

Spolehlivě ke zdraví

Pokud berete léky na určitý problém a tento problém se nelepší, tak je něco špatně. Léky zmírňují projev nemoci, ale příčina, která to způsobila, zůstává. Když se však neléčí ta příčina, která to zavinila, tak potlačování jen jejího důsledku vyvolává v organizmu další reakci a jste v "nádherném" začarovaném kruhu. Nikdy se nestalo, že by lék na vysoký tlak, cholesterol nebo cukrovku mohl člověk po pár měsících nebo letech přestat brát. To se už musí užívat navždy. Co to však dělá s organizmem a co vedlejší účinky?

Pokud by člověk tyto léky vysadil, tak je samozřejmě zle. Takže je zpočátku dobré brát léky, ale i začít něco dělat na zlepšení svého zdravotního stavu. Pak časem bude možné dávky léků snížit nebo třeba i po pár letech vysadit. Je důležité občas u lékaře zkontrolovat, jak se situace vyvíjí a podle toho případně léky upravit.

Všechna naše doporučení jsou vhodná pro každého člověka a v každém věku. Lněný olej mohou všichni, i ti co nesmějí tučné. Není olej jako olej a panenský lněný olej lisovaný za studena a bez konzervačních látek je považován za krále mezi oleji. Obsahuje velké množství omega3 a lněné semínko navíc lignany, které jsou hodně důležité pro zdravý organizmus. A navíc úžasně upraví zažívání. Všechna naše doporučení rozhodně nemohou nikomu ublížit, při žádném zdravotním problému, právě naopak!

Určitě ale nepočítejte s tím, že budete týden či měsíc užívat pár bylin a problém zmizí. Když Váš problém vznikal plíživě celá léta, trápí Vás již několik let a již několik let berete léky, určitě bude chvíli trvat, než se problém zlepší. Postupně, po malých krůčcích bude ustupovat. Pak už jen záleží, jak dlouho je ve vašem organizmu tento problém zakořeněný a jak moc jste ochotni změnit pár svých návyků, které váš problém přivodily. Pokud budete dodržovat tato doporučení s takovou důsledností, s jakou berete právě ony léky, tak vám ručíme za to, že si tím pomůžete! Jedna pomazánka či jeden dva čaje týdně nebo nějaké to občasné namazání vám rozhodně nepomůže. Léky berete přesně každý den v předepsaných dávkách, tak přírodě musíte dát stejnou šanci a ona vám doopravdy pomůže !!!

Zajímavý článek o lécích najdete ZDE

Zde uvádíme zatím ty poznatky a možnosti řešení, které nám nebo našim přátelům pomáhají. Někomu více, někomu méně, ale každému se jeho problém zlepšil. Tato řešení jsou čistě přírodní a proto to chce čas, disciplínu a trpělivost.

Tak s chutí do toho, držíme vám palce !!! smiley

 

NA VŠECHNY NEJČASTĚJI SE VYSKYTUJÍCÍ PROBLÉMY EXISTUJE SPOLEČNÉ ŘEŠENÍ :

A) Základní věci, které je potřeba dodržovat :

1. vynechat z jídelníčku průmyslově zpracované tuky,
2.
úplně vyřadit slazené limonády a konzervované džusy a potraviny, konzervanty brzdí vstřebávání důležitých látek!!!
3.
vynechat nebo hodně výrazně omezit uzeniny,
4.
vynechat nebo hodně výrazně omezit cukr,
5. nepřesolovat všechna jídla,
6.
jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny,
7.
pít dostatek čisté vody,
8.
dodržovat dostatečnou, ale přiměřenou pohybovou aktivitu.

B) Missiva má ucelený systém pro naše zdraví, takže k výše uvedeným zásadám je potřeba změnit tyto činnosti :

1. přestat používat agresivní prací prostředky, které se nikdy dokonale nevymáchají a vstřebávají se z prádla do krve a celého organizmu ... nahradit pracím programem Permon,
2.
přestat uklízet chemickými prostředky, které dýcháme a též tato chemie jde okamžitě do krve … začít používat přírodní prostředky na úklid (Medium, Jasněnka, Lili, Troubelín…),
3.
nádobí neumývat běžnými tabletami (obsahují fosfáty) a saponáty (obsahují ropné deriváty), které ulpívají na nádobí a tak se s jídlem dostávají do žaludku a střev … začít umývat přírodními prostředky (Celestina).

C) K tomu je potřeba DENNĚ přidat (dávkování podle vážnosti a doby trvání zdravotního problému) :

1. kvalitní panenský lněný olej v dávkování 1-3 polévkové lžíce (možno rozdělit na více dávek) + 1-2 polévkové lžíce MLETÉHO lněného semínka nejlépe do půl vaničky tvarohu nebo jogurtu, možno i do salátu nebo jen tak. Mleté semínko je nutné do 15 minut sníst !
2. 1-2 kávové lžičky oleje z Černuchy seté - POZOR, kdo bere prášky na ředění krve (Varfarin), Černucha obsahuje kyselinu listovou. V tomto případě lze s lékařem dohodnout, aby Vám vyměnil za takový lék, abyste k němu kyselinu listovou mohli, je hodně důležitá!!!
3.
1-2 dávky Vitatoniku - též obsahuje kyselinu listovou!
4.
1-2 dávky Fytotoniku,
5.
pít denně 1 litr čaje z citrónové trávy na pročištění organizmu.

 

Co je potřeba u jednotlivých problémů hlavně dodržovat a ještě přidat :

POPRASKANÉ PRSTY, LÁMAVÉ NEHTY
- umývat nádobí Celestinou,
- umývat ruce lněným tekutým mýdlem,

- mazat ruce 1-3x denně Včelím lněným krémem.

ZTVRDLÉ PATY, ŠUPINKUJÍCÍ SE KŮŽE NA NOHOU
- při koupání a sprchování nahradit klasickou kosmetiku lněnou,
- mazat 2x denně chodidla, v případě šupinek mazat až po kolena lněným krémem Goliáš.

ZAŽÍVACÍ A STŘEVNÍ PROBLÉMY
- dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C.

EKZÉMY A LUPENKA
- dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C,
- při koupání a sprchování nahradit klasickou kosmetiku (i tu z lékárny) za Kulíška,
- na ošetření pleti Pupalkový krém, na tělo Lněné tělové mléko.

ZVÝŠENÝ CHOLESTEROL, KREVNÍ TLAK, CUKROVKA
- dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C,
- je potřeba pravidelná kontrola u lékaře (výše tlaku, cukru, cholesterolu...). Jakmile tyto potravinové doplňky začnou působit, problém se začne pomalu zlepšovat a prášky začnou být pak moc silné. Proto je důležitá ta kontrola a případná redukce braných léků.

ASTMA, DÝCHACÍ POTÍŽE
- důsledně dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C !!!
- zařadit dechová cvičení.

CHRONICKÉ BOLESTI KLOUBŮ, ARTRITIDA, OSTEOCHONDRÓZA…
- dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C,
- bolavá místa mazat Vinum gelem a v případě potřeby prohřátí bolavého místa dát jako podklad pod Vinum gel ještě Sněhurku hřejivou.

CYSTY NA VAJEČNÍKÁCH, V PRSOU I JINÝCH ORGÁNECH
- dodržovat výše uvedené odstavce A,B,C,
- důsledně dodržovat kůru lněným olejem a lněným semínkem v tvarohu !!!

ČASTÉ NACHLAZENÍ, VIRÓZY, CHŘIPKY
- začínající příznaky a probíhající infekce: 1 lžička oleje z Černuchy seté (přírodní antibiotikum), kterou je dobré zapíjet Energotonem rozmíchaným v horké (ne vařící) vodě, zopakovat vždy po 4 hodinách. Energoton užívat max. 2 dávky denně - možno rozdělit každou dávku vždy na polovinu - poslední dávku do 18:00 hod.
- celý rok jako prevence: 1 malá lžička Černuchy seté + 1 Vitatonic + 1 Fytotonic.

TOPlist

aktualizováno: 06.01.2021 12:17:30